Saturday, 21 February 2015

Catbus from My neighbor Totoro

Catbus from the movie My neighbor Totoro, hand carved in a piece of cottonwood bark.
My carving has only 8 legs instead of 10, the bark wasn't long enough to carve all the legs as seen in the original artwork. Also the ''mice lights'' are missing on the top of Catbus.

  
The carving is 11.5'' in length and 3.5'' in height.
As with other cottonwood bark carvings, this one is hollowed inside to ''open'' the windows:


The chunk of bark after the rough-out work:4 comments:

 1. no shit?! best wood carving ever!! oh man! i'm a woodcarver too..and i love ghibli. most of the time i'm talking with old dudes about carving. this is so cool!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Haha, I know how it feels - they carve ducks and birds, right? I have some other Ghibli inspired carvings but Catbus is surely one of the better ones. Thanks for the praise.

   Delete
 2. S ohledem na Vaše jméno si troufnu nesmolit vzkaz anglicky. Člověče! Dnes mi dovezou objednaná dlátka a první dřeva, dnes je ten slavný den, kdy se i já poprvé fiknu do ruky! Chci Vám (poděkovat? polichotit? nevím) za vaši originalitu a geekovství. Tak jako status nade mnou, taky jsem fanda do pohádek a PC her; v Čechách jsem snad nenašla nic kromě indiánů v životní velikosti, dřevěných duchů a andělů. A pak na několika různých stránkách potkám vaše jednotlivá díla a všechna jsou boží. Takže, s dovolením, beru si vás jako inspiraci, protože Totora jsem už dávno slíbila sestřence, Sheogoratha bratrovi a strážného medvídka chci na stole už od dob, kdy jsem viděla tu kresbičku, jak brání dítě proti drakovi. Ve všem jste mě předběhl a já jsem nadšená, že jsem našla vaši práci. Založte si stránku na facebooku, ať vám mohu fandit tam.

  ReplyDelete
  Replies
  1. No tak děkuju za chválu. Snad Vás prvních pár zářezů na ruce neodradí a uděláte si vlastního Totora apod. Jestli budete mít v budoucnu nějaký dotaz, tak klidně napiště email (je pod lištou "Contact me").
   Facebook nemám, jsem akorát na Instagramu pod Alesthewoodcarver.
   Mějte se a hodně zdaru!

   Delete

Followers